Etui do iPhona i etui do IPada – zalety i rodzaje pokrowców

etui na telefon

Smartfony i iPady stanowią nieodzowny element codziennego życia. Ich popularność wynika, m.in. z tego, że zapewniają stały kontakt ze znajomymi oraz dostęp do Internetu. Jak zadbać o swoje urządzenie mobilne? Przede wszystkim warto zakupić etui do IPhone lub Ipada, które jest podstawowym akcesorium chroniącym przed mechanicznymi uszkodzeniami. Dodatkowa jego zaletą jest ciekawy designe, który podkreśla styl użytkownika.

Jakie są rodzaje etui do smartfona lub IPada?

Etui iPhone to osłona na tylną ścianę sprzętu oraz jego boczne krawędzie. Dostępne są także modele, które zabezpieczają wyświetlacz (etui z klapką lub przeźroczyste szkło). W przypadku etui Ipad sprzęt jest zabezpieczony z każdej strony, a zamknięcie klapki powoduje wygaszenie ekranu.

Jednym z najbardziej popularnych pokrowców na urządzenia elektroniczne są przeźroczyste case’y. Stanowią one subtelną ochronę i nie zasłaniają oryginalnego wyglądu sprzętu. Przeźroczyste etui do IPhone zrobione jest z poliuretanu, który jest wytrzymałym i elastycznym tworzywem. Może występować w wersji cieńszej lub grubszej (o dodatkowo wzmacnianych krawędziach).

Etui portfelowe to pokrowiec, który sprawia, że wszystkie niezbędne rzeczy (tj. dokumenty, wizytówki, pieniądze, telefon) ma się zawsze przy sobie w jednym miejscu. To praktyczne rozwiązanie polecane jest szczególnie osobom aktywnym, ponieważ ten rodzaj osłony chroni smartfon z każdej strony – ryzyko uszkodzenia w wyniku wstrząsów lub upadku jest niewielkie. Pokrowiec posiada kieszonki, które pomagają zachować porządek. Etui z klapką (w stylu portfelowym) zrobione jest zazwyczaj ze skóry syntetycznej lub specjalnego, wysokiej jakości materiału – całość prezentuje się estetycznie i elegancko.

Kolejną propozycją ochronnego etui iPhone jest tzw. pancerny pokrowiec. Obudowa chroni znajdujący się w niej przedmiot zarówno od tyłu, jak i od przodu – są to modele o konstrukcji 360 stopni. Przednia część to nakładka z wbudowanym szkłem ochronnym, które uratuje wyświetlacz przed popękaniem. Ten typ osłony sprawdza się w trudnych warunkach i jest dedykowany osobom, których sprzęt jest szczególnie narażony na uszkodzenia (np. podczas wypraw górskich lub pracy w terenie).

Kolejną grupę etui stanowią pokrowce hybrydowe. Zbudowane są z różnego rodzaju materiałów (m.in. TPU oraz PC) o specyficznych właściwościach, zarówno amortyzujących wstrząsy, jak chroniących przed pęknięciem i zarysowaniem. Dodatkowym atutem etui hybrydowych jest ich estetyczne wykonanie, które sprawia, że posiadany sprzęt elektroniczny dobrze prezentuje się na co dzień.

Dodatkowe funkcje akcesoriów do iPhona i IPada

Chronienie przed uszkodzeniem to najważniejsze zadanie etui do IPhone lub IPada. Pokrowce do IPada pełnią dodatkowo rolę podpórki, która umożliwia wygodne ustawienie sprzętu i oglądanie filmów. Mogę mieć także zabawną, piankową obudowę w żywych kolorach, która skutecznie zabezpieczy sprzęt przed uszkodzeniem – jest to model dedykowany dla dzieci. Na uwagę zasługuje także model etui do IPada, który stanowi podstawkę dla sprzętu i można go swobodnie obracać o 360 stopni, ustawiając ekran w pionie lub poziomie.

Wśród etui do IPhone także można wyróżnić takie, które spełniają dodatkowe funkcje, mogę one być wyposażone w:

  • dodatkową podpórkę – szczególnie przydatna podczas oglądania filmów na dużych smartfonach (dzięki niej nie trzeba trzymać telefonu cały czas w dłoni),
  • pokrowiec z ukrytą “kieszonką” – przydatną do przechowywania drobnych przedmiotów (tj.: dokumenty, karty płatnicze, bilety).

Etui do IPhone lub Ipada – zbędny wydatek?

Akcesoria Apple, takie jak etui do IPada lub etui do IPhona, nie należą do podstawowego wyposażenia tych urządzeń. Z doświadczenia wielu użytkowników wynika jednak, że warto w nie zainwestować już od pierwszego dnia użytkowania sprzętu elektronicznego. Jedną z najczęstszych awarii smartfonów i IPadów jest pęknięta szybka wyświetlacza lub uszkodzony obiektyw. Ryzyko awarii znacznie spada, jeżeli IPhone jest odpowiednio zabezpieczony. Etui iPhone i etui iPada amortyzuje upadki i wstrząsy, a także chroni sprzęt przed zalaniem (niewielką ilością wody) –  wilgoć może uszkodzić gniazda ładowania, mikrofon lub wyświetlacz.

Posiadane etui do IPhone lub IPada to także sposób na wyrażenie swojego stylu. Istnieje wiele rodzajów pokrowców dedykowanych różnym grupom użytkowników: kobietom, mężczyznom oraz nastolatkom. Case’y różnią się między sobą wzorami, motywami, grafiką i kolorystyką. Niektóre sklepy oferują możliwość stworzenia spersonalizowanego etui z dowolnym zdjęciem, grafiką lub tekstem.

Era super wytrzymałych telefonów komórkowych jest już za nami – dawne modele miały bardzo małe ekrany oraz gumowe przyciski, dlatego ryzyko uszkodzeń mechanicznych było w ich przypadku niewielkie. Ponadto telefon służył wtedy do rozmawiania oraz pisania krótkich smsów. Wraz z rozwojem technologii cyfrowej oraz wprowadzeniem Internetu na szeroką skalę, wzrosła potrzeba posiadania telefonów z dużymi wyświetlaczami, dzięki którym można oglądać filmy, odtwarzać muzykę, pisać dłuższe wiadomości. Wzrosła także rola aparatów wbudowanych w telefony. Obecne smartfony to wielofunkcyjne, ale i dość delikatne urządzenia mobilne, które są sporym wydatkiem dla użytkowników. W tej sytuacji większość posiadaczy IPhona lub IPada chce jak najlepiej zabezpieczyć swój sprzęt.

Recommended Articles

Dodaj komentarz