Gdzie warto udać się spędzając wakacje na Krecie?

wakacje

Kreta to najczęściej wybierana wyspa na wczasy w Grecji. Turyści doceniają jej niezwykły klimat, wyjątkowe plaże oraz szeroką ofertę luksusowych kurortów, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Które z miejsc warto tam zobaczyć w trakcie urlopu? Podpowiadamy.

Plaża Elafonisi

Jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc na całej wyspie jest plaża Elafonisi zlokalizowana w południowo zachodniej części Krety. Wyjątkowość tego miejsca polega na nietypowym kolorze piasku. Jest on lekko różowy, ponieważ wśród jego ziarenek znajdują się pokruszone elementy czerwonych koralowców. Nic więc dziwnego, że to miejsce wielu osobom kojarzy się z wyjątkowymi plażami zlokalizowanymi na Karaibach. Jest to wprost idealne miejsce na wakacje na Krecie – szeroka plaża, krystalicznie czysta woda oraz niezwykły widok na znajdującą się nieopodal wyspę zachęca do tego, aby pozostać tutaj jak najdłużej. Rozbudowana infrastruktura w postaci licznych restauracji, barów i hoteli jest gwarancją komfortowego odpoczynku.

Wąwóz Samaria

Jeśli wakacje w Grecji chcemy spędzić aktywnie to warto wybrać się do wąwozu Samaria. Wspinaczka po górzystym terenie będzie nie lada atrakcją zarówno dla wprawionych wspinaczy, jak i dla osób, które uwielbiają wielogodzinne spacery malowniczymi szlakami zlokalizowanymi w bezpośrednim sąsiedztwie wyjątkowych parków. Warto wiedzieć, że jest to miejsce często odwiedzane przez turystów, więc nieopodal znajdują się różne bazy wypadowe, restauracje, parkingi i mniejsze hotele. Na miejsce najlepiej dotrzeć bezpośrednio promem.

Zobacz także: https://smartlifestyle.pl/2022/04/25/co-warto-zobaczyc-spedzajac-wakacje-w-egipcie/

Plaża w Falasarnie

Falasarna to jedna z najbardziej rozpoznawalnych plaż na Krecie. Znajduje się nieopodal dużego miasta Chania. Wystarczy pokonać zaledwie 60 km, aby skorzystać z jej atrakcji. Jej istotną zaletą jest długość, więc nawet w sezonie można liczyć tutaj na ciszę i spokój. Każdy z turystów znajdzie dla siebie wygodne i komfortowe miejsce rozkładając własny ręcznik lub wynajmując jeden z wielu leżaków z parasolem.

Płytka woda zachęca do uprawiania licznych sportów wodnych, a zlokalizowane w bliskiej odległości od plaży liczne kurorty oferują duży luksus związany z wyżywieniem oraz obsługą gości. Oprócz tego nieopodal znajdują się liczne tawerny i bary w których można zakupić klasyczne przysmaki z kuchni greckiej, a także typowe fast foody. Ceny są bardzo przystępne, więc nic dziwnego, że wiele osób wybiera corocznie to miejsce na błogi odpoczynek w promieniach słońca. Warto wybrać się tam zwłaszcza z dobrym biurem podróży https://www.traveligo.pl/.

Recommended Articles

Dodaj komentarz