Garnitury w kratę – jak je nosić?

stylizacja meska

Garnitury w kratę, to z pewnością nieszablonowe rozwiązanie, które nie dla każdego mężczyzny będzie się nadawało. Chodzi tu nie tylko o wyczucie stylu i odwagę, ale także posturę. Formalne zestaw wzbogacone o wzory, muszą także zostać dostosowane do okazji i pory roku. Dla kogo więc nada się ten rodzaj stylizacji? Z czym zestawiać garnitury w kratę?

Garnitur w kratę – dla kogo?

Garnitury w kratę stają się coraz popularniejszą alternatywą gładkiego męskiego formalnego stroju. Jest to rozwiązanie dla odważnych i zorientowanych w najnowszych trendach mężczyzn. Elegancki zestaw może zostać wzbogacony kratą w wersji delikatniejszej, jak i rzucającej się z daleka w oczy.

Spokojniejsza wersja ma subtelny wzór, który zauważyć można dopiero z bliska, będzie odpowiednia dla ceniących minimalizm i klasykę lub próbujących zatuszować nieco kilogramów. Wyrazista krata w zdecydowanych kolorach będzie dobrze wyglądać na proporcjonalnych sylwetkach panów, którzy nie boją się wyróżniać się z tłumu.

Na jaką okazję garnitur w kratę?

Kraciasty strój męski był kiedyś uważany za mniej formalny, na wielkie wyjścia preferowano gładką i stonowaną wersję garniturów. Dziś nawet panowie stający przed ołtarzem często sięgają po taki strój. Wybór tego rozwiązania nadal jest niecodzienny, podkreśla charakter mężczyzny, jego nastawienie do mody i swojego wizerunku.

O przeznaczeniu stylizacji decyduje tu bardziej zestawienie jego elementów. Wystarczy założyć subtelny kraciasty garnitur do dopasowanej kamizelki i mamy okazjonalny, formalny strój, który z powodzeniem może służyć panu młodemu na ceremonii zaślubin.

Jak stylizować garnitur w kratę?

Garnitury w kratę dzięki swojej lekkości i niezobowiązującemu charakterowi sprawdzają się przy wielu okazjach, zarówno formalnych jak i mniej oficjalnych. Aby skompletować strój na duże wyjścia, wystarczy dobrać pasujące dodatki takie jak mucha czy krawat, kamizelka i eleganckie obuwie. Luźniejsze stylizacje da się stworzyć zamieniając marynarkę na cardigan lub całkiem zrezygnować z nakrycia koszuli, dodać mokasyny lub trampki i można wyjść na miasto czy randkę.

Jaka koszula do kraciastych garniturów?

Dla stonowania stylizacji i dopasowania ich do oficjalnych okazji, warto wybierać koszule gładkie, klasyczne, które uspokoją całość. Można pokusić się również na odważniejsze zestawienia, jednak należy pamiętać o korespondowaniu kolorów kraty z wybranym odcieniem koszuli.

A co z wzorzystymi koszulami? Czy zestawienie z kraciastym strojem nie będzie przesadą? O tym decyduje już sam wzór umieszczony na garniturze. Jeśli jest on subtelny, nie dominuje całą stylizacją, może zostać zestawiony z koszulą we wzory. Ta wersja jest jednak przeznaczona dla mężczyzn, którzy lubią bawić się modą i wiedzą jak ze smakiem łączyć desenie.

Jakie dodatki do garniturów w kratę?

W przypadku garniturów w kratę, lepiej jeśli dodatki stają się tłem do całej stylizacji. Wzory umieszczane na marynarce i spodniach wystarczająco przyciągają uwagę, dlatego warto postawić w tym wypadku na klasykę i subtelne odcienie. Wybierając krawat powinniśmy pamiętać dodatkowo, że ważna jest tutaj jego długość. Krawat zawsze powinien sięgać do połowy klamry paska spodni. Buty czy skarpety często używane są do tworzenia kontrastów stylizacji oficjalnych, jednak do garniturów kraciastych lepiej dobierać spokojne modele i odcienie.

Garnitur w kratę – jak dobrać do urody?

Aby zgrać garnitur z typem sylwetki, wystarczy pamiętać o zasadzie, że im większa krata, tym większa optycznie masa. Panowie, którzy chcieliby zamaskować brzuszek, powinni decydować się na delikatny wzór w delikatnych kolorach. Dla mężczyzn, którzy chcieliby na przykład dodać sobie nieco wzrostu, nadadzą się kraty, które będą miały wyraźniejsze pionowe linie.

Garnitury w kratę muszą być też dopasowane do osobowości właściciela. Panowie, którzy wolą klasyczne i gładkie rozwiązania, mogą czuć się przebrani, a nie ubrani. Strój ma podkreślać walory i charakter, dlatego lepiej nie wybierać tej opcji, jeśli ono do nas nie przemawia.

Recommended Articles

Dodaj komentarz