Sprzedaż produktów przez internet, czyli e-commerce to na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularny trend, który nieustannie zyskuje na popularności. Nic więc dziwnego, że powstaje coraz więcej firm, które zajmują się wyłącznie tą gałęzią handlu.
Jeśli biznes się rozrasta to warto pomyśleć o wynajęciu niewielkich magazynów na potrzeby wysyłki i odbioru zamówionych produktów. Dlaczego warto wcześniej zaplanować takie przedsięwzięcie? Wyjaśniamy.
Mały magazyn to idealne wsparcie małego biznesu
Małe magazyny to świetne rozwiązanie dla niewielkich firm, które prowadzą sprzedaż przez internet. Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim niska cena oraz korzystna lokalizacja, najczęściej w pobliżu dużych miast.
Pozwala to na skrócenie czasu dostaw oraz otwiera lepsze możliwości związane z prowadzeniem logistyki. Małe magazyny do wynajęcia dotyczą najczęściej powierzchni nie przekraczającej 50 metrów kwadratowych. Taki obszar magazynowy pozwala na składowanie zarówno pojedynczo większych przedmiotów, jak i dużej ilości małych produktów w formie wymiarowych paczek.
Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby rozszerzyć taką przestrzeń w zależności od zwiększających się potrzeb.
Rosnący popyt na małe magazyny sprawia, że coraz trudniej o dostępność tego rodzaju powierzchni. Poszukując magazynu dla sklepu internetowego nie można obecnie liczyć na szeroki wybór.
Wszystko to sprawia, że przy nieustannie rosnącej ilości firm działających w e-commerce można w niedalekiej przyszłości spodziewać się wzrostu cen.
Dlaczego warto wybrać mały magazyn dla e-commerce?
Wynajem kilku małych magazynów zamiast jednego większego pozwala na decentralizację dostaw. Zwłaszcza jeśli są one zlokalizowane w wielu dużych miastach.
W ten sposób nawet małe przedsiębiorstwo może skutecznie konkurować z dużymi firmami o klientów, którym zależy na szybkiej dostawie. Zwykle takie wysyłki docierają do klienta tego samego dnia, bardzo często maksymalnie do kilku godzin od zamówienia. Jest to usługa, która szybko zyskuje na popularności.
rudno jest konkurować z dużymi markami lub większymi sklepami bez posiadania miejsc dystrybucyjnych w co najmniej kilku dużych miastach.
Warto zauważyć, że nawet jednoosobowe firmy, które do tej pory wykorzystywały przestrzeń biura na przechowywanie towaru coraz częściej sięgają po usługi związane z wynajmem małej powierzchni magazynowej.
Przemawia za tym kilka powodów. Są to między innymi małe koszty magazynowania, pełna obsługa związana z obsługą towaru oraz bezpieczeństwo. Obiektem zajmuje się zarządca, który odpowiada również za obsługę techniczną.