Danfoss finalizuje przejęcie działalności Eaton

akcje danfoss

NORDBORG, DANIA – Danfoss oficjalnie sfinalizował nabycie działu hydraulicznego firmy Eaton za cenę 3,3 mld USD (około 3 mld EUR), uzyskując wcześniej niezbędne zgody regulacyjne i potwierdzenie warunków zamknięcia transakcji. Dzięki temu ruchowi Grupa Danfoss powiększy się o jedną trzecią i stanie się światowym liderem w branży hydrauliki mobilnej i przemysłowej.

Hydraulika mobilna stanowi jedną z głównych i odnoszących największe sukcesy gałęzi działalności firmy Danfoss już od ponad 50 lat. Przejęcie Eaton Hydraulics jest istotnym aspektem strategii rozwoju firmy Danfoss. Eaton Hydraulics stanie się częścią biznesowego segmentu marki Danfoss funkcjonującego pod nazwą Danfoss Power Solutions, który zyska w ten sposób ok. 10 tys. pracowników na całym świecie i potencjał sprzedaży, która w 2020 r. w skali globalnej wyniosła 1,8 mld USD (ok. 1,5 mld EUR). Dzięki połączeniu możliwości obu firm moce Danfoss Power Solutions podwoją się, zwiększając dwukrotnie potencjał dostarczania innowacyjnych rozwiązań.

Po wzmocnieniu Danfoss Power Solutions będzie oferował najszerszy wybór produktów i rozwiązań z zakresu hydrauliki mobilnej i przemysłowej na rynku, dysponując kompletną ofertą produktową, włącznie z systemami pompowania płynów hydraulicznych. Kanały dystrybucji firmy również zostały znacznie wzmocnione, a możliwości lokalnego wsparcia produktów i jej zasięg geograficzny znacznie wzrosły.

Wszystko to pozwoli Danfoss Power Solutions umocnić pozycję partnera technologicznego dla obecnych i nowych klientów, a także przejąć rolę lidera cyfryzacji i elektryfikacji

Kim Fausing, CEO Danfoss Group, skomentował nabycie:

„To wspaniały dzień dla firmy Danfoss, ponieważ witamy w szeregach naszej organizacji 10 000 nowych pracowników i powołujemy do życia światowego lidera w branży hydrauliki mobilnej i przemysłowej. Dzięki połączeniu wiedzy i doświadczenia dwóch silnych firm i świetnych zespołów, będziemy w stanie zaoferować naszym klientom niezrównany poziom usług i wiedzy eksperckiej pozyskiwanej od jednego partnera. Wciąż będziemy przeznaczać znaczne nakłady na inwestycje, co pozwoli nam utrzymać się w czołówce branży i dostarczać rozwiązania poprawiające produktywność i redukujące emisje, aby sprostać wymaganiom przyszłości”.

Eric Alström, Prezydent Danfoss Power Solutions, powiedział:

„Nigdy wcześniej zapotrzebowanie na innowacyjne technologicznie i przełomowe rozwiązania dla hydrauliki nie było tak duże. Jesteśmy naprawdę zadowoleni z pomyślnego sfinalizowania tej znaczącej inwestycji w naszą główną gałąź działalności w obszarze hydrauliki, dzięki której możemy oferować naszym klientom i partnerom jeszcze lepsze usługi. Połączenie tych dwóch prężnych firm to idealne rozwiązanie, które oferuje niezliczone możliwości, takie jak wzrost potencjału naszej wiedzy inżynierskiej i naszych możliwości, podwojenie możliwości globalnego wsparcia produktów oraz zwiększenie wartości naszych Ośrodków Rozwoju Aplikacji i narzędzi wspomagających projektowanie cyfrowe. Poszerzenie oferty o systemy pompowania płynów hydraulicznych i rozwiązania na potrzeby przemysłu to kolejne korzyści płynące z tej transakcji”.

Paulo Ruiz, Prezydent byłej firmy Hydraulics Group, dodał:

„To nowy, ekscytujący rozdział w życiu obu firm i ich pracowników, którzy razem są silniejsi. Dzięki możliwości korzystania z wieloletniego doświadczenia w zakresie dostarczania innowacyjnych rozwiązań i wiodącej w branży wiedzy specjalistycznej, nowy zespół Danfoss Power Solutions stanie się światowym liderem w dziedzinie hydrauliki mobilnej i przemysłowej. Połączenie oferty produktów i poszerzenie zasięgu globalnego zadziała na korzyść klientów i dystrybutorów na całym świecie”.

Recommended Articles

Dodaj komentarz