Ruszają prace koncepcyjne nad Total Tank Simulator 2

total tank simulator

Noobz from Poland, notowany na NewConnect producent strategicznych gier wideo, rozpoczyna etap prac koncepcyjnych nad kolejną częścią dobrze znanej autorskiej produkcji – Total Tank Simulator, która spotkała się z pozytywnym odbiorem graczy i sprzedała się w liczbie ponad 100 tys. egzemplarzy. Na obecnym etapie spółka określi główne mechaniki gry, kierunek artystyczny projektu  i wstępne studium jego wykonalności. Zakończenie prac koncepcyjnych przewidziane jest w czwartym kwartale br.

– Total Tank Simulator, który okazał się sukcesem z liczbą około  80 proc. pozytywnych ocen na Steamie i ponad 100 tys. sprzedanych kopii, jest dowodem na to, że możemy tworzyć kolejne ambitne tytuły. Obecnie wchodzimy w fazę prac koncepcyjnych nad drugą częścią gry, podczas której stworzymy jej wewnętrzne demo technologiczne. Przed nami przygotowanie dokumentu określającego kluczowe założenia (tzw. Game Design Overview), dzięki któremu ocenimy czy projekt jest technicznie wykonalny – mówi Jarosław Kotowski, prezes Noobz From Poland. – Na tym etapie wiemy już, że cena kolejnej produkcji będzie wyższa. Jednym z naszych założeń jest konkurowanie jakością gier. Hasłem które przyświeca nam przy tworzeniu TTS 2 jest Totally Physics-Based – dążymy do tego, aby rozgrywka i zniszczenia na polu bitwy były realistyczne, wnikliwe i jeszcze bardziej angażujące – dodaje.

Noobz from Poland chce zostać globalnym liderem w produkcji gier strategicznych, a w ciągu nadchodzących kilku lat stać się realną konkurencją dla gier Paradox Interactive. Studio pracuje obecnie nad dwoma tytułami: spin-offem do pierwszej części TTS – Total Tank Generals oraz Signum Temporis, które trafią do sprzedaży w 2022 roku. Budżety produkcyjne (bez nakładów marketingowych) to odpowiednio 0,35 mln EUR i 1,6 mln EUR.

Wydawcą obu produkcji będzie 505 Games

– Idea stworzenia drugiej części TTS pojawiła się w ostatnich miesiącach. Zespół, który pracuje aktualnie nad Total Tank Generals, po zakończeniu prac nad tą grą, będzie zajmował się również produkcją drugiej części TTS. Rynek gier strategicznych, w szczególności w Polsce, nie jest zagospodarowany, a my chcemy być jego beneficjentem. Produkcja Total Tank Simulator 2 będzie znacznie bardziej skomplikowana niż inne tytuły ze względu na rozbudowaną fizykę i zaawansowaną destrukcję otoczenia – podkreśla Jarosław Kotowski.

W czerwcu Noobz from Poland nabyło 40 proc. akcji Play of Battle S.A. Spółka wyprodukuje grę z gatunku grand strategy osadzoną w czasach współczesnych, bazującą na treści książek dr Jacka Bartosiaka. Do projektu zaproszone zostały uznane autorytety takie jak prof. Norman Davies, dr George Friedman oraz gen. Waldemar Skrzypczak.

13 lipca akcje Noobz from Poland zadebiutowały na rynku NewConnect. Do obrotu wprowadzonych zostało 1 377 439 akcji spółki, reprezentujących 100 proc. jej kapitału zakładowego.

Recommended Articles

Dodaj komentarz