Praca w Opolu – na jakie stanowisko możemy liczyć?

strony internetowe

Opole to jedno z głównych centrów gospodarczych znajdujących się w południowej części Polski. Cechuje się niskim poziomem bezrobocia, który obecnie jest o 2% niższy od średniej dla Polski i wynosi zaledwie 3,5%. Działa tu przemysł hutniczy, maszynowy i spożywczy oraz wiele centrali call center. Na pracę, na jakim stanowisku możemy liczyć w stolicy województwa opolskiego? Podpowiadamy.

Praca w Opolu — gdzie jej szukać?

Oferty pracy w Opolu możemy znaleźć na różnego rodzaju stronach internetowych, które publikują ogłoszenia o poszukiwaniu pracowników, ale również na witrynach internetowych zakładów, firm i przedsiębiorstw, którymi jesteśmy zainteresowani w zakładce: kariera. Pracę w Opolu możemy znaleźć również dzięki ukrytemu rynkowi pracy i poleceniom innych osób. Zapytajmy więc naszą rodzinę lub znajomych o to, czy nie wiedzą o wakatach w interesujących nas firmach. O tym jak obecnie znaleźć w Opolu atrakcyjne oferty pracy przeczytamy na: https://nowinynyskie.com.pl/artykul/firmy-w-opolu-rekrutuja/1232472.

Praca w Opolu — poszukiwani pracownicy fizyczni

W opolskich zakładach przez cały czas poszukiwane są osoby w charakterze pracowników produkcyjnych. Ich zadaniem jest wykonywanie prostych prac fizycznych i praca przy taśmie. Wakaty w Opolu znajdziemy zarówno w zakładach produkcyjnych z branży spożywczej, takich jak: przetwórstwo mięsa i ryb, jak i innych branż — w zakładach produkujących odzież, czy meble. Poszukiwani są również pracownicy budowlani na stanowiskach takich jak: kierownik budowy, inżynier budowy, murarz, tynkarz, zbrojarz, cieśla, czy pomocnik budowlany. Zatrudnienie z łatwością znajdą również operatorzy różnego rodzaju sprzętów budowlanych i innych urządzeń, z których korzysta się na budowie.

Praca w Opolu — poszukiwani pracownicy ochrony zdrowia

Pracowników poszukują również szpitale, przychodnie, hospicja, ośrodki dla osób niepełnosprawnych i tym podobne. Wakaty znajdziemy przede wszystkim na stanowiska pielęgniarek i położnych, których brakuje w całej Polsce, ale również lekarzy, opiekunów osób starszych i niepełnosprawnych oraz ratowników medycznych. Pandemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno na i tak już nie najlepiej funkcjonującej służbie zdrowia, przez co liczba wakatów, których do tej pory i tak było w tej branży sporo, jeszcze bardziej się powiększyła.

Praca w Opolu — poszukiwani pracownicy w branży transportowej i spedycyjnej

Ze względu na pandemię koronawirusa handel internetowy jest jeszcze bardziej popularny niż przed jej wybuchem. Oznacza to, że potrzebnych jest więcej pracowników magazynowych i operatorów wózków widłowych, którzy znajdą zatrudnienie w różnego rodzaju sklepach internetowych, składach budowlanych i magazynach. Poszukiwane są również osoby na stanowisko kuriera, a także kierowcy samochodów ciężarowych.

To tylko część zawodów, które są najbardziej poszukiwane w Opolu. Na zatrudnienie mogą liczyć pracownicy każdej z branż, natomiast największe deficyty pracowników występują w wyżej wymienionych sektorach gospodarki.

Recommended Articles

Dodaj komentarz