Noobz form Poland podpisało z 505 Games umowę wartą 1,6 mln euro

akcje gieldowe

Noobz from Poland, polski producent gier wideo na PC, pracuje nad kolejnym projektem z gatunku grand strategy. Studio podpisało umowę z włoską firmą 505 Games na wydanie Signum Temporis, gry osadzonej w realiach II wojny światowej. Wartość kontraktu opiewa na kwotę blisko 1,6 mln euro. Premiera tytułu planowana jest na drugą połowę 2022 roku. Celem studia jest zdobycie pozycji lidera na polskim rynku w produkcji gier strategicznych.  

– Miło nam poinformować, że dotychczasowa współpraca z 505 Games, włoskim wydawcą gier komputerowych działającym na rynku globalnym, które bardzo selektywnie dokonuje wyboru projektów do swojego portfolio, zaowocowała kolejnym kontraktem. Na mocy zawartej umowy stworzymy grę Signum Temporis, której 505 Games będzie wydawcą oraz zajmie się dystrybucją projektu. Signum Temporis będzie znacznie większym tytułem niż Total Tank Simulator naszego autorstwa. Obecnie projekt znajduje się w  fazie produkcji.  – mówi Jarosław Kotowski, prezes zarządu Noobz form Poland.

Z tytułu realizacji umowy Noobz from Poland przysługuje wynagrodzenie w wysokości prawie 1,6 mln euro

Kwota zostanie wypłacona Spółce w 13 ratach. Dodatkowo, polski producent otrzyma wynagrodzenie prowizyjne ze sprzedaży gry w wysokości 35 proc. przychodów netto, pomniejszonych o prowizje i potrącenia platform sprzedażowych.

Fabuła Signum Temporis  zostanie sadzona w realiach II wojny światowej. Gracz przejmie kontrolę nad wybranym przez siebie dowolnym państwem i postara się poprowadzić swój kraj do zwycięstwa. Zarządzanie odbywać się będzie na wielu płaszczyznach: ekonomicznej, militarnej, dyplomatycznej i technologicznej. Jednocześnie Signum Temporis mocno koncentruje się na aspekcie historycznym. Zespół pracujący nad projektem już na początkowym etapie przywiązuje istotną uwagę do jak najbardziej realnego oddania świata z czasów II wojny światowej.

– Na przebieg rozgrywki istotny wpływ mają uwarunkowania historyczne i wydarzenia, które faktycznie miały miejsce w okresie w jakim toczy się gra. Wykorzystujemy rozwiązania sztucznej inteligencji, po to by każda, nawet najmniejsza decyzja gracza, miała wpływ na kolejne – mówi Jarosław Kotowski. – Równie istotną częścią Signum Temporis jest ekonomia. Gracz będzie w stanie zarządzać ekonomią na poziomie poszczególnych prowincji lub skupić się na wysokopoziomowym planowaniu ekonomicznym – dodaje.

Premiera Signum Temporis została zaplanowana na drugą połowę 2022 roku

Rozwój działalności w segmencie gier strategicznych jest jednym z nadrzędnym celów Noobz form Poland. Signum Temporis to trzeci projekt z portfolio Studia, którego wydawcą będzie 505 Games. Firmy do tej pory współpracowały przy Total Tank Simulator. W lipcu minionego roku podpisały kolejną umowę, która dotyczy wydania przez włoskiego publishera gry TTS: Generals. Po udanej współpracy z polskim studiem Digital Bros S.p.A., do której należy 505 Games, nabyło 5 proc. akcji Noobz from Poland.

W grudniu 2020 roku spółka złożyła do Giełdy Papierów Wartościowych w trybie formalnym Dokument Informacyjny, w związku z planem upublicznienia na rynku NewConnect. Noobz from Poland liczy na debiut na małej giełdzie w połowie br.

Recommended Articles

Dodaj komentarz