Produkcja kontraktowa – biznesowe rozwiązanie na zwiększenie efektywności

produkcja kontraktowa

Outsourcing produkcji i procesów zyskuje popularność w wielu branżach i nie bez powodu. Wybór zaufanego partnera produkcyjnego może pozwolić wizjonerskim i kreatywnym właścicielom, kierownictwu wyższego szczebla i zespołom zarządzającym skupić się na rozwoju firmy bez martwienia się o logistykę, pracowników i inne codzienne sprawy.

Decyzja o współpracy z producentem kontraktowym suplementów diety może być dużym krokiem dla niektórych firm, zwłaszcza start-upów lub marek, które obecnie produkują we własnym zakresie i nie mają wysokich możliwości produkcyjnych, a popyt na ich produkty staje się coraz większy.

Korzyści ze współpracy z producentem kontraktowym

Od oszczędności czasu i pieniędzy po uproszczenie procesu produkcyjnego i odciążenie firm od zatrudniania pracowników i zarządzania nimi. Współpraca z producentem kontraktowym może okazać się korzystna dla Twojej firmy z bardzo wielu powodów zarówno praktycznych jak i ekonomicznych.

Kontrola kosztów pracy w produkcji

Bezpośrednie i pośrednie koszty pracy stanowią dla większości przedsiębiorstw najwyższy pojedynczy wydatek. Z tego powodu stabilizacja i redukcja kosztów pracy w produkcji jest istotnym wyzwaniem. Uzyskanie kontroli nad kosztami pracy w produkcji wymaga stałego nadzoru kierownictwa, co jest zarówno czasochłonne jak i mało wygodne. Zlecając produkcję kontraktową, tymi wszystkimi wyzwaniami obciążany jest partner, który zobligowany jest dostarczyć produkt w określonej formie i w określonym czasie.

Wskaźniki efektywności poszczególnych pracowników są określane przez zmienne, które są trudne do zarządzania, takie jak motywacja osobista, nastawienie, zdrowie psychiczne i fizyczne, sen, i wiele innych. Ogólne niezadowolenie z pracy pracownika, współpracowników i środowiska pracy może negatywnie wpłynąć na wyniki finansowe firmy. Zarządzanie całą linią produkcyjną i kilkudziesięcioma pracownikami to ogromne wyzwanie zarówno logistyczne jak i finansowe. Zlecając produkcję kontraktową, zarządzanie zespołem produkcyjnym spoczywa na partnerze.

Utrzymanie pracowników produkcyjnych

Ile kosztuje zatrudnienie pracowników produkcyjnych? Według Towarzystwa Zarządzania Zasobami Ludzkimi (SHRM) przeciętny pracodawca w Polsce wydaje ponad 4000 zł na zatrudnienie nowego pracownika, a obsadzenie wolnego stanowiska zajmuje około 40 dni. Ale to tylko koszt zatrudnienia i szkolenia nowego pracownika. Biorąc pod uwagę płace, świadczenia i inne czynniki, firmy mogą wydać znacznie więcej niż oczekiwano, aby utrzymać i rozwijać linię produkcyjną.

Wdrożenie z producentem kontraktowym może zająć zaledwie 2-3 tygodnie, oszczędzając firmie cenny czas i pieniądze. Ten sam 40-dniowy okres potrzebny na obsadzenie jednego stanowiska można poświęcić na realną produkcję, pakowanie i wysyłkę produktu, co oznacza znaczne przyspieszenie procesu wdrożenia produktu na rynek i szybszą monetyzację.

Recommended Articles

Dodaj komentarz