Play2Chill ma umowę na wydanie Bugvasion TD na Nintendo Switch

play2chill

Play2Chill, notowany na NewConnect producent gier wideo na PC i konsole, rozszerza działalność w segmencie wydawniczym. Spółka podpisała umowę z węgierskim studiem Full Screen Kft, w ramach której zajmie się portowaniem i wydaniem gry Bugvasion TD na Nintendo Switch. Dystrybucja tytułu w tej wersji obejmować będzie rynek globalny. Począwszy od wydania Motorcycle Mechanic Simulator 2021 Play2Chill zamierza rozwijać działalność wydawniczą we własnym zakresie.

– Miło nam poinformować o nowo nawiązanej współpracy z węgierskim studiem developerskim Full Screen Games. Bugvasion TD to pierwszy tytuł wydawniczy zewnętrznego podmiotu, który znajdzie się w naszym portfolio gier dedykowanych na Nintendo Switch. Tym samym realizujemy strategię, która obok tworzenia własnych produkcji, koncentruje się na formowaniu własnego działu wydawniczego. W ten sposób chcemy wzmacniać pozycję Play2Chill na konkurencyjnym rynku gier i pozyskiwać nowe źródła przychodów dla spółki – mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chilll.

Bugvasion TD to gra z gatunku tower defense – strategicznych rozgrywek czasu rzeczywistego. Zadaniem gracza jest powstrzymywanie kolejnych fal przeciwników poprzez stawianie wież obronnych i też utrudnień na drodze, po której się poruszają. Główna zabawa polega na szybkości w podejmowaniu decyzji, których skutki są widoczne natychmiast.

Premiera tytułu w wersji na PC odbyła się w połowie lutego br

– Niewątpliwie gra od studia Full Screen Games wyróżnia się niestandardową grafiką, różnymi poziomami trudności, intensywną rozgrywką i humorystyczną fabułą, która ma na celu wypełnić lukę pomiędzy zwykłym tower defense a skomplikowanymi grami strategicznymi. Dołożymy wszelkich starań aby wersja konsolowa wykazywała duży potencjał sprzedażowy i była dostępna na różnych rynkach – mówi Tomasz Róziecki.

Play2Chill jest obecnie w zaawansowanej fazie developmentu prologu Motorcycle Mechanic Simulator 2021, którego premiera zaplanowana została w maju na platformie Steam. Tegoroczne plany producenta i wydawcy uwzględniają również prezentację materiałów gier takich jak Restoration Master oraz Aztec Empire.

W marcu, spółka zawarła umowę linii kredytowej z PlayWay SA, która stanowi zabezpieczenie zdolności produkcyjnych nad obecnym portfolio produktowym studia i może zostać aktywowana w dowolnym momencie. Środki, którymi dysponuje Play2Chill pozwalają na niezakłócone prowadzenie prac.

Recommended Articles

Dodaj komentarz